Kraniosakrálni terapie

Kraniosakrální terapie


Co je kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace?

Jde o relaxační metodu na principu masáže s léčebnými a preventivními účinky. Může Vám pomoci jak při fyzických, tak psychických potížích.Je to velmi jemná terapeutická metoda, která pomáhá našemu systému najít celostním a bezpečným přístupem cestu k rovnováze, tedy zpět ke zdraví... Zdraví je v určité míře v těle přítomno vždy. Tělo při ošetření samo rozhoduje, co je pro něj prioritou a co bude zpracovávat jako první. Terapeut pouze připraví podmínky, aby celý proces podpořil...

Tato terapie také posiluje imunitu a detoxikuje organismus.

Kraniosakrální terapie vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř Vašeho fyziologického systému. Tato jemná léčivá technika přináší psychickou i fyzickou úlevu a může pomoci řešit řadu zdravotních problémů. Může být i přirozenou cestou relaxace a pravidelné péče o tělo a vlastní osobní rozvoj.

Kranio ošetření může na první pohled připomínat práci s energiemi (např.Reiki). Jedná se však o naprosto odlišnou metodu založenou na zcela jiných principech. Nedodává se tady energie zvenčí, ale pomáhá se klientovi podpořit jeho vlastní léčivou sílu. V podstatě se nejedná ani o masáž v pravém slova smyslu. 

V zahraničí je tato terapie používána ve zdravotnictví, u nás je zatím řazena spíše k alternativní medicíně a své místo v léčebných zařízeních si teprve pomalu získává. 

KDY KRANIO POMÁHÁ
migrény a bolesti hlavy

bolesti zad a páteře, skolióza

chronická rýma a záněty dutin

poruchy zraku a rovnováhy

poruchy motoriky, dysfunkce končetin

únava, stres, nespavost, vyčerpání

psychické potíže, deprese

potíže psychosomatického původu

dyslexie, poruchy soustředění a učení

hyperaktivita

dýchací potíže

zažívací problémy

problémy s otěhotněním, v šestinedělí

pooperační stavy

vysoký krevní tlak

regenerace těla po porodu

atd.....KONTRAINDIKACE
podezření na krvácení do mozku

brzy po operacích páteře

u aneurysmat (cévní výdutě)

PRŮBĚH TERAPIE
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci energie a tím i na aktivaci a stimulaci vlastních léčebných sil těla. V průběhu ošetření leží klient oblečený na lehátku na zádech. Terapeut velmi lehkým dotekem a tahem působí v oblasti lebečních kostí a na těch tělesných strukturách, jejichž napětí ovlivňuje stav ostatních orgánů.

Terapie je doprovázena příjemnou relaxační hudbou.